Jak se stát superhrdinkou?

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Harley Quinn 2: Výpadek (BB/art, 2016)
Amanda Connerová, James Palmiotti, Chad Hardin a další

První kniha Harley Quinn: Šílená odměna nebyla žádný zázrak. Humor se občas netrefil tam, kam měl namířeno a Harley dělala jen spoustu kravin. Druhá kniha s podtitulem Výpadek naštěstí syndromem prvního dílu netrpí. Je v mnohém lepší a hlavně zábavnější.

obrtisk_3189

Harley pokračuje ve svobodném životě. Má co dělat s fanatickým fanouškem, dál rozbíjí tlamy ve skate clubu, vzpomíná na svého Koblížka a navštíví Comic-Con. Ta největší sranda má ale teprve přijít. Přímo před Harley spadne z nebe hvězda v podobě Power Girl, která tím nárazem ztratí paměť. A to by nebyla Harley, kdyby se nerozhodla stát se sidekickem superhrdinky a vyrazit bojovat se zločinem. Vlastním, svérázným způsobem.

Příběhová linka s Power Girl je nejlepší část celé knihy. Ne, že by ty ostatní byly špatné – třeba na začátku, kdy Harley jedná se svým fanatickým fanouškem je hezky vidět, že je někde hluboko v jádru ještě hodná holka. Comic-Conová část je zase šílená jízda plná chaosu a cosplayů a to pro změnu může potěšit každého, kdo se takových chaotických conů zúčastní, protože spoustu situací zažijete stejně jako Harley. Každý jednou za čas skončí na policejní stanici, že jo? Na chaosu tu přidává ještě fakt, že každý den conu, nebo skoro každou druhou stránku, kreslí někdo jiný. Vystřídá se tu třeba Pope, Garron, Scott s Campanellou, Connerová a další.

b_c6295-67cac0b3296e2a8c7ca2e0aeebe478f0

Ale už k té Power Girl. Harley si usmyslí, že když u sebe má superhrdinku se ztrátou paměti, může vytvořit superhrdinské duo. Tak naše dívky zažívají velká dobrodružství – nákupy, vymýšlení tajných identit pro Power Girl a souboj s padouchy Sportsmasterem a Clock Kingem, kteří je pošlou do jiné dimenze. Nejsilnější částí příběhu je situační humor, Harley si tropí žertíky a nebojí se prolít krev, Power Girl si to zase nenechá líbit a snaží se být tak správňáckou jak jen může být.

b_c6295-ffae64bc8ec4463861c4ca274ac5b370

Co Harley ubírá na tom, aby byla super komiks, je fakt, že občas humor prostě nepadne na úrodnou půdu. Výpadek je v tomhle lepší než první díl, ale i tak spousta hlášek a situací vyvolá jen ušklíbnutí. Třeba Harleyiny svaté výkřiky jsou často prostě jen hrozná pitomost a jen těžko říct, jestli za to může překlad nebo takhle tupě působí i v originále.

Pokud jste na Harley Quinn: Výpadek chtěli zanevřít kvůli tomu, jak vypadal první díl, zkuste ještě svůj plán přehodnotit. Výpadek je o krok dál, je vtipnější, má zajímavější nápady a tu správnou dávku chaosu, jakou u Harley Quinn chcete mít.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *