Hon na dítě

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Wonder Woman: Vůle (BB/art, 2018)
Brian Azzarello, Cliff Chiang, Tony Akins

Wonder Woman se nepodařilo ochránit dítě Zoly, zato se jí povedlo udělat pořádný chaos v rodinných pořádcích. Teď má před sebou jiné úkoly. Chce najít dítě a vrátit ho matce, ale na to potřebuje pomoc dalších sourozenců, kteří nevidí rádi, že je Héra stále naživu a Wonder Woman ji hlídá. A do toho všeho se v Antarktidě probouzí mocné zlo.

Wonder Woman: Odvaha zamíchala kartami, mocenský spor mezi olympskými božstvy zvítězil Apollón. Ten si teď přeje s Dianou udělat krátký proces. Tu zatím bohové nezajímají, čelí svým bratrům a sestrám, a chová se u toho jako slípka. Hodlá všechno vyřešit na vlastní pěst, na rady nebere ohled a je dokonce ochotná nechat Zolu a Héru v jedné místnosti, i když si ty dvě jdou po krku.

Wonder Woman: Vůle má jeden problém. Ačkoliv Diana bojuje proti docela zajímavým nepřátelům – a to ať už schopnostmi nebo designem – všechno se pořád točí kolem rodiny, takže jsou spory nakonec vždycky vyřešené srdceryvnou domluvou. Asi i proto, že linka Wonder Woman se točí v kruhu, je tu přidaná i druhá linka o prvním synu Dia, kterého právě vykopali v Antarktidě. Sledujeme, jak sbírá vybavení a připravuje se na válku o trůn. Jenomže díky tomu příběh skáče tam a zpátky a i když jasně buduje ke střetu v budoucnu, přeskakování linek ruší.

Plusové body pro komiks sbírají Héra a Zola, protože jejich konflikty jsou sranda. Designy nových bohů se taky povedly, Siracca je děsivá a z Milana je smrad cítit i přes stránky. Na druhou stranu, obzvlášť v bojových scénách, si anatomie dělá, co chce. Diana to schytává ze všech nejvíc, někdy to vypadá, jako by jí léta bojování zlámaly každou kost v obličeji a její tělo někde nechalo páteř.

Wonder Woman: Vůle je tu od toho, aby vyřešila problémy z minulého volume a připravila nás na problémy v dalším volume. Není ani moc zábavná, souboje taky nejsou nic moc, a s novými linkami se těžko drží krok, protože létají jako pingpongový míček. Je to prostě grupáč olympských bohů, hrdinů, lidí a návštěv z vesmíru, to všechno smíchané tak, že to působí přitažené za vlasy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *