Harley Quinn a newyorské hamburgery

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #03: Červené maso (BB/Art 2018)
Scénář: Amanda Conner, James Palmiotti (Jimmy)
Kresba: Marc Deering, Khari Evans, Joseph Michael Linsner, John Timms

Nebyl by to běžný den v životě Harley Quinn, kdyby se v něm něco strašně nepokazilo. Tentokrát z podzemního vězení vypustila mocného megalomana, který chce ovládnout svět, do toho řeší případ ztracených bezdomovců, ohrožuje ji cestovatelka z budoucnosti, a co je nejhorší, na návštěvu mají přijet její rodiče.

Harley koná dobro, jak to umí jen ona. Způsobí strašnou katastrofu a pak ji žehlí. Nebo žehlí problémy jiných. Tak či tak u toho využívá všech svých zbraní – ať už psychoanalýzy, nebo kladiva. Je pak zábavné vidět, jak se obyčejná smrtelnice, jejíž jedinou schopností je kolečko v hlavě navíc, vypořádává se super padouchy, nebo bandou kanibalů.

Harley Quinn 3: Červené maso, je další dobrý přírůstek do série. Harley má zavedený charakter, nedělá zbytečně moc blbostí a jak ona, tak postavy kolem ní, neustále prochází nějakým vývojem. Nejen Harley tedy už stojí pevně nohama na zemi (tedy, co se charakteru týče, jinak jí furt šibe), ale třeba Red Tool taky odhaluje svou minulost a je z něj něco víc, než ocásek, který se Harley pořád snaží sbalit.

V téhle knize se vystřídala partička kreslířů, a všichni svou práci odvedli na výbornou. John Timms už je starý známý, ale přidává se k němu Joseph Michael Linser, který vykresluje stránky odehrávající se v budoucnosti. Vsází na realistickou kresbu s matnými barvami a v rámci knihy zaujme asi nejvíc. Pak je tu ještě Khari Evans, jeho kresba není vyloženě špatná, ale obličeje a výrazy vypadají všechny hrozně podobně a k expresivní Harley se moc nehodí.

Harley Quinn 3: Červené maso uzavírá pár dějových linek, které vyvstaly v předchozích sešitech. Pár jich taky objasňuje, ale nezavírá úplně. Dokazuje nám, že v životě Harley Quinn nemůže být chvilka klidu a do dalšího sešitu slibuje ještě větší chaos. Už o předchozí knize jsem řekla, že je soustředěnější a zlepšuje se. Extrémně dětinského humoru ubylo, a i když některé fóry jsou pořád stupidní, tak nějak už k Harley patří. Důležitější se ale staly postavy a jejich vývoj, a na tom Harley pomalu a jistě vyhrává mou přízeň. A třeba i tu vaší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *