Druhá Sága aneb na cestách s tchyní

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Sága 2 (BB/art, 2016)

Naše hrdiny jsme opustili ve chvíli, kdy prchali před vesmírnými zabijáky. Jako by to nebyl dost velký problém, ještě se k nim nalodili Markovi rodiče. Alana pozná, že cestovat s tchyní a tchánem není žádná sranda, obzvlášť když vás oba ze srdce nenávidí.

l228921

Děj se ve druhé knize moc neposune. Zběsilé prchání obou hrdinů se mění na řešení rodinných vztahů a spousty flashbacků, které nám umožňují se seznámit jak s nimi, tak s tím, jak se dali dohromady. Neznamená to, že nezažijí dobrodružství, nebudou se muset dát znovu na útěk a nebude se bojovat s obry, ale přeci jen jsou tentokrát na prvním místě pocity a vzpomínky.

Pokud se děj někde hýbe z místa, tak je to v případě nájemného vraha Vůle. Po tom, co se mu stalo v prvním díle, se odmítá jakkoliv angažovat. Okolnosti ho samozřejmě donutí se ke své misi vrátit a je skvělé ho u toho sledovat. Jeho část příběhu nepostrádá humor, akci ani hrdinství. Nakonec můžete zjistit, že Vůli vlastně fandíte o trošku víc, než hlavním hrdinům.

Sága začala jako velmi živý komiks a u druhého dílu to není jinak. Brian K. Vaughan umí napsat příběh, od kterého se nejde odtrhnout a to i v případě, že se odehrává v rozmezí pár hodin a není teda možnost ho postrčit nějak moc dopředu. Postavy jsou reálné, každá má specifický charakter a odráží se to i v dialozích. Na oné reálnosti jim pak přidává dynamická kresba, kde při pohledu na postavy hned víte, co si myslí. To ukazuje, že si Vaughan a Staples prostě sedli.

Neužijeme si tolik rozličných emzáků jako v prvním díle, přesto se nějací objeví a Fiona Staples si jejich tvorbu náramně užívá. Postavy umí být docela roztomilé, pokud nakonec neumřou strašlivou smrtí, ale objevují se tu i příšery, které by nikdo při večeru potkat nechtěl a čekali byste je spíš v nějakém hororu, než ve válečné romanci.

Jestli jste po prvním dílu sáhli i po druhé knize série Sága, tak už víte, do čeho jdete. Násilí, válka, romance, sexuální scény, nic z toho vás nemůže překvapit. Je dobře, že se našel prostor pro to, seznámit se hlouběji s charaktery, vidět, co je pohání a taky rozšířit řady záporáků. Protože napínavý konec slibuje, že se co nevidět uprchlíci setkají s těmi, co jim jdou po krku a bude z toho pořádný problém. Na to si ale musíme ještě počkat a po zkušenostech s prvním i druhým dílem věřím, že to čekání bude stát za to.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *