Dobrák Deadpool

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Deadpool: Osa (Crew, 2019)
Brian Posehn, Gerry Dugan, John Lucas, Scott Koblish

Deadpool si žije docela idylicky. Sám neví, co si má počít s tím, že má dceru, krásnou ženu, a přátelé. Je v koncích, neumí přijímat dobro od ostatních a čeká, co se mu pod rukama sesype a co zase zmrší. To mu brání si život opravdu užít. Jenže svět kolem nečeká na to, až se Wade dá dohromady. Sled událostí ho donutí bojovat v mutantském střetu a po něm nic není jako dřív. Deadpool najde svůj zen a stává se z něj pacifista a co hůř, vegetarián.

Osa je sedmou knihou v Deadpoolově sérii. Ta si prošla už lepšími i horšími díly a teď je tu díl… klidnější. Wade pomáhá mutantům z Koreji, přivádí je do Ameriky a snaží se je spolu s X-Meny udržet při životě. Taky se pouští do konfliktů, o které vlastně nemá moc zájem a když se konečně dostane do fáze klidu a převlékne rudý kostým za bílý, začne být neuvěřitelně nudný.

Má to být vtip – Deadpool najednou nevraždí lidi, má řeči, že byste si ho spletli s Iron Fistem, ale ten tam je humor, a vnitřní hlas, kterého zen frustruje, situaci nezachrání. Ani příběh není zrovna extra zajímavý. Stejně jako se charakter změnil Deadpoolovi, popadlo to i jiné – ať už padouchy nebo dobráky. A tak teď hrdinové vyšilují a chtějí ničit, zatímco zloduši konají dobro.

Jenže Ose chybí jiskra. Předchozí komiksy byly jasně rozřazené – buď byly o srandě, nebo o nějaké hrozné katastrofě, nebo se hluboce pitvaly ve Wadově psychice. Tenhle si vzal od každého špetičku. Určitě je někdy potřeba zvolnit, ale Osa je tak velice průměrná.

Kresba je stále stejná, takže i ta průměru napomáhá. Jedinou výjimkou je bonusový komiks na konci, který je úplně odtržený od hlavní linky. Kreslíři zůstali stejní, jen vše vymalovali pastelkami ve stylu dětských omalovánek.

Deadpool 7: Osa je díl, který musel přijít. Číst Deadpoola je jako jízda na horské dráze. Jednou jste dole a jednou nahoře – a to ať dějem, emocemi nebo humorem. S Osou jsme najeli na rovinku a uvidíme, jestli nás dál čeká výjezd nebo propad.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *