Do Vánoční země s Joe Hillem

by Vojtěch „Thunair“ Rabyniuk

Wraith: Welcome to Christmasland (2013)

Po prázdné silnici si to uprostřed noci sviští starý Rolls Royce Wraith. Řídí ho vrásčitý muž se žlutými zuby a nehty tak dlouhými a polámanými, že připomíná monstrum ze starých hororů. Na zadním sedadle sedí pasažérka, která tam podle slz, které ji kanou po tvářích, rozhodně není dobrovolně. Řidič se jmenuje Charlie Manx a Charlie nemá rád, když jsou děti smutné a tak dívce slíbí, že než dojedou do cíle jejich cesty, tak se dívka bude usmívat a bude šťastná jako nikdy v životě. Vždyť cílem jejich cesty není nic jiného než Vánoční země (Christmasland) kouzelné místo plné radosti a dětského smíchu. A aby jim cesta lépe utíkala vypráví dívce svůj příběh. Příběh plný bolesti a smutku, plný ztráty, ale se šťastným koncem ve Vánoční zemi. A my se na tu cestu vypravíme s nimi.

wr

Joe Hill který se v comicsovém světě proslavil díky geniální sérii „Locke & Key“ se vrací v plné síle s novou sérií. Opět je společným jmenovatelem příběhu dítě a samozřejmě autorova nekonečná fantazie, která způsobí to, že se na každou stránku neuvěřitelně těšíte. Sešit utíká neskutečným tempem a každé otočení vás dovede překvapit. Necelých třicet stránek příběhu uteče neskutečně rychle. Čím se série „Wraith: Welcome to Christmasland“ liší od „Locke & Key“ je kresba. Ta je u staršího comicsu barevná, veselá a místy až dětská, díky čemuž ostře a geniálně kontrastuje s příběhem. U série „Wraith: Welcome to Christmasland“ je naopak velmi temná a sugestivní, na starosti jí dostal  C.P. Wilson III.

Pokud stojíte o kvalitní a fantastický hororový příběh, neváhejte ani vteřinu. Doporučuji naprosto všem, ale pozor! Mohli by jste se přistihnout jak sedíte na zadním sedadle černého Rolls Royce a směřujete na sever do Vánoční země…

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *