Deadpool se žení. Zase. A ještě jednou.

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Deadpool: Deadpool se žení (Crew, 2018)
Brian Posehn, Gerry Dugan, Scott Koblish

Wade přišel o všechno, jeho psychika na tom nebyla nejlépe, a co mohlo, to se zkazilo. Proto si po dlouhé době zaslouží něco krásného – odpočinek a tu nejhezčí svatbu pod sluncem s tou nejvíc sexy babou ve vesmíru.

A tak žili šťastně až do smrti. To se na svatbách přece říká – a skoro je to i pravda. V tomhle případě žili šťastně až do konce knihy. Zlí hoši tu a tam sice naznačují, že přijde zlo, ale Deadpool se žení je oddechovka. Nezažijeme tu jen jednu svatbu, zažijeme všechny svatby, co Deadpool za svoji kariéru měl – a že jich je hromada – budeme svědky toho, jak Deadpool nakope Hitlerovi, a taky zjistíme, kterak ke svému druhému hlasu přišel.

Deadpool se žení je kniha nacpaná krátkými příběhy různých kvalit a vtipů. Na krátkých svatebních příbězích se podílela hvězdná sestava starých i aktuálních scénáristů. Některé jsou jen akční štěky, některé ve vás probudí emoce a zbytek je tu čistě pro pobavení. Niagárská nevěsta od Joa Kellyho je příběh šíleně ukecaný, ale určitě stojí za zmínku hlavně kvůli srdceryvnému konci. To takhle přijde Deadpool do baru od Franka Tieriho a Žalozpěv za pindíka od Gail Simeonové jsou ze svatebních příběhů zase ty nejzábavnější.

Ne každý příběh čtenáři sedne, ale jejich množství pohřbí to, co vás nebavilo a vyzdvihne spíš ty, které se vám líbily. Deadpoolovy fóry padají na různě úrodnou půdu. Protože jsou občas dost náhodné, zmátlo mě, když jsem našla bublinu s nápisem: „Chybí překlad.“ Musela jsem zapátrat, jestli je to deadpoolovina nebo jen chyba redakce, abych zjistila, že Crew prostě jen zapomněla na text.

Deadpool se žení je komiks, který je tu čistě proto, aby Deadpoolovi udělal radost. Dal mu do života něco pozitivního po všech těch sračkách, kterými se brodil poslední knihy. Neznamená to, že se zlo neplíží někde v pozadí, a všem je jasné, že kde je jednou radost, přijde těžké utrpení, ale dnes to nebude. Dnes připíjíme na Deadpoola.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *