Deadpool: Patriot, Rosomák a Ukecaný

Tereza „Kadet“ Kadečková

Deadpool: Hodný, zlý a ošklivý (Crew, 2017)
Brian Posehn, Gerry Dugan, Scott Koblish

Deadpool, to je samá sranda a komedie. Hodný, zlý a ošklivý taky začíná politicky nekorektním humorem, když Deadpool, Iron Fist a Power Man roznesou na kopytech darebáka známého jako Běloch. Když jsou s ním hotoví, Deadpool přenese svou pozornost jinam. Na tajemnou skupinu, která mu už léta krade orgány a on si to s nimi hodlá vyřídit.

Hodný, zlý a ošklivý má dva team upy – už zmínění Nájemní hrdinové a ve druhé polovině knihy Deadpool, Wolverine a Captain America. To bude určitě bomba a sranda, řeknete si. Deadpool a Wolverine, to může být jenom jeden vtip za druhým a tenhle díl Deadpoola bude ten nejlepší ze všech.

Ne. A ano. Tenhle díl Deadpoola je zatím nejlepší ze všech. Ale na srandu rovnou zapomeňte. Po akci s Nájemnými hrdiny, která se blbými vtípky ze strany Deadpoola jen hemží, se Deadpool rozhodne konfrontovat tajemnou organizaci a i když to ze začátku vypadá na typický Deadpoolův úlet, rychle se to změní a Deadpool ho začne brát vážně. Až moc vážně. Deadpool je zraněný, zuří a chce pomstu.

Hodný, zlý a ošklivý vám vrazí citovou bombu. Ale rozhodně si ji užijete. Akce tu nemá chybu, ať už na začátku v boji s Bělochem, kdy Deadpool využívá všech dostupných prostředků k boji včetně dětí, nebo třeba bitka se zásahovou jednotkou, kdy spojí síly Wade a Wolverine a vidíte je jako dva dokonalé parťáky.

Stále je tu hlas agentky Prestonové, který Deadpoola provází, kam se vrtne. Prestonová je jako vždy hlas rozumu, ale tady si musí poradit s Deadpoolem, kterého ještě nezažila. Její spolupráce s Deadpoolem je díl od dílu lepší a vy jí musíte fandit a doufat, že se povede ji dostat do nového těla.

Deadpool: Hodný, zlý a ošklivý je v pořadí třetí kniha Deadpoola a zvedla příčku hodně vysoko. Už předchozí díly naznačovaly, že Deadpool nejsou jen legrácky a hry, ale Hodný, zlý a ošklivý přestanou naznačovat a řeknou vám to jasně z očí do očí. A vy jim za to poděkujete, protože vám to nezapomněli říct v té nejlepší formě, jaké mohli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *