Deadpool na Hrad!

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Deadpool: Mrtví prezidenti (Crew, 2016)
Posehn Duggan, Tony Moore

USA, země zaslíbená, mlékem a strdím oplývající. Teda jen dokud se na ni nepodíváte zblízka. Pak zjistíte, že je plná parchantů, zločinců a vůbec lidí, kteří neumějí žít podle deseti přikázání. USA je na hranici rozpadu a jediní, kdo ji mohou zachránit, jsou prezidenti. Co na tom, že jsou už desítky a stovky let po smrti a nejspíš se z nich po probuzení stanou krvelačné a mocichtivé zabijácké mašiny?

Obálka.indd

V tu chvíli nastupuje na scénu náš hrdina! Vylézá z vnitřností obří ještěrky jako vetřelec a hned na to dostává novou práci. Ulovit mrtvé prezidenty – nejlépe tak, ať o tom veřejnost neví a hlavně, ať to nikdo nemůže hodit na hrb S.H.I.E.L.D.u. A to by to nebyl Wade Wilson, kdyby všechny tyhle požadavky nesplnil, nezničil u toho spoustu ulic, nepozabíjel zvířátka v ZOO, nenavštívil vesmírnou stanici a neužíval si v boxerském ringu.

003-022.indd

Deadpool: Mrtví prezidenti je jízda od začátku do konce. Oživlých prezidentů je koneckonců opravdu hodně a odkráglovat je všechny na sto třiceti stránkách dá zabrat. I když jde ale o Deadpoola, který nezavře tlamu a s radostí je bude kosit jednoho za druhým, dostaneme v Mrtvých prezidentech i nějaké ty citlivé chvilky, formující se přátelství a smutné okamžiky. Všechno proložené svérázných humorem Wadea Wilsona.

Jestli je na Mrtvých prezidentech něco, co český čtenář nemusí tolik ocenit, jsou to vtípky právě na ony prezidenty. Pokud nemáte přehled v tom, co pro ně bylo typické, o co se v dějinách zasloužili a o různých drobnostech, které většinou v hodinách dějepisu nestojí za zmínku, můžou vás některé fórky minout. Naštěstí jich v komiksu není většina, takže si pořád můžete užívat hořící slony, nevěřícího Doktora Strange nebo dekapitujícího Kapitána a od srdce se zasmát.

024-043.indd

Mrtví prezidenti jsou dobrý začátek pro Deadpoolovu sérii u nás. Bohužel právě kvůli referencím na něco, co se u nás nemusí pochopit, viditelně pokulhává za Drákulovou výzvou. I přesto jde o komiks, u kterého se královsky pobavíte. Co se týče příběhů v podobném duchu, které u nás vychází, Deadpool z nich všech vychází vítězně a určitě po něm sáhněte dřív než třeba po Lobovi nebo Harley Quinn.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze se štítky , a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u „Deadpool na Hrad!

  1. Pingback: Smlouva s ďáblem | MdS Comics

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *