Cal McDonald depku měl, hija hija hou

by Kamil „MdS“ Bernášek

Criminal Macabre: The Third Child (2014)

Hlavní postavou comicsové série „Criminal Macabre“ je Cal McDonald. Cal je něco jako John Constantine ze série „Hellblazer“. Tedy chlápek, který má od malička schopnost vidět duchy a démony, vycítí upíry, vlkodlaky a další příšery a samozřejmě s nimi bojuje. Bere drogy, chlastá a policajti ho moc nemusí, ačkoli občas nemají jinou možnost než s ním spolupracovat. Se svým parťákem ghoulem Mo´Lockem ochraňuje město Los Angeles a její obyvatele před vším zlem, které se ho snaží zničit.

Cm

Nic ale není zadarmo, boj se zlem si postupem času vyžádal spoustu obětí z Calova okolí. Navíc se podepsal na něm samém (jeho přítelkyně proměněná v upíra ho kousla). Nejnověji Calovi narostla křídla a do toho pořád vykašlává krev hustou a černou jako dehet. Navíc se o jeho duši neustále něco pokouší a má častější změny nálad než žena s periodou. Cal má prostě depresi a události, ke kterým se schyluje mu jí nijak neulehčí.

Poklidný život v Los Angeles nejnověji narušila entita zvaná „třetí dítě“. Nikdo neví odkud se vzala, ale všude kde se objeví, propadají lidé agresi a navzájem se brutálně zabíjejí. Cal, Mo´Lock a nejnovější člen týmu Frankensteinovo monstrum se vydávají po jeho stopách. A aby toho nebylo málo, Jason Hemlock se vrací na scénu.

1

Cala McDonalda vymyslel a celou dobu ho píše profík na hororové comicsy Steve Niles. Na této sérii se zatím vystřídalo pět vynikajících kreslířů: Ben Templesmith, Kelley Jones, Kyle Hotz, Nick Stakai a Christopher Mitten. Série nejprve vycházela v nakladatelství Dark Horse Comics, poté u IDW Publishing a později opět u Dark Horse, kde vychází doposud.

2

Na začátku tohoto článku jsem napsal, že Cal McDonald je něco jako John Constantine, ale není to tak úplně pravda. Dle mého názoru je Cal McDonald mnohem lepší, zábavnější, vtipnější, temnější, akčnější a komplexnější co se vývoje charakteru i celé série týče. A ani k tomu nepotřebuje 300 sešitů. Takže pokud čtete Calovi příběhy pravidelně, „Third Child“ je nejnovější přírůstek a rozhodně byste ho neměli vynechat. Pokud jste s ním ještě nezačali a líbí se vám John Constantine, dejte Calovi šanci a uvidíte, že vás nezklame.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je MdS. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *