Bruce Willis v “červeném“

by Marek „Keram“ Barányi

Red (2003)

Filmové adaptácie nesuperhrdinských komiksových sérií sú in. Minulý rok sme sa dočkali uvedenia filmov „Whiteout“ a „Surrogates“. Adaptácia „Whiteout“ dopadla tak, ako sme sa obávali. Z výborného príbehu urobili filmári nudný a nezaujímavý príbeh, z ktorého neboli zmätení iba herci, ale aj diváci, a v jednu chvíľu mal človek pocit, že sleduje „CSI: Antarktída“. Na druhú stranu filmové spracovanie „Surrogates“ dopadlo, napriek miernym zmenám v príbehu, celkom obstojne. Ak ste „Surrogates“ videli, alebo ste aspoň videli plagáty k filmu ktoré sú dôkazom že ľudská debilita nepozná hranice, tak viete, že hlavnú postavu vo filme si zahral Bruce Willis. Ten začal tento pondelok, 18. januára, natáčať filmovú adaptáciu ďalšieho nesuperhrdinského komiksu. Tentoraz ide o minisériu Warrena Ellisa jednoducho nazvanú „Red“.

Zarábať sa dá rôznymi spôsobmi. Môžete pracovať manuálne, alebo orálne, môžete nevedomky prepašovať výbušninu zo štátu A do štátu B a potom požadovať odškodné od štátu A za vaše využitie, alebo sa môžete živiť zabíjaním ľudí. Tak ako Frank Moses. Ten pracoval niekoľko rokov pre CIA, ale na dvere mu zaklopal dôchodok a zo zarábajúceho agenta sa stal neaktívny dôstojník. Jeho jedinou spoločníčkou je Sally, ktorej sa každý deň telefonicky hlási kódovým označením. Zelená, ak je všetko v poriadku. Červená, ak má Frank problémy.

Tak to bolo veľmi dlhý čas. Ale zmena je život a CIA má nového riaditeľa, pána Beesleyho. A tak ako každý nový riaditeľ, aj pán Beesley navštívi miestnosť M, v ktorej mu je pustený videozáznam o Frankovi Mosesovi, najlepšom vrahovi CIA, ktorý má na konte viac mŕtvych než zemetrasenie v Haiti. Nový riaditeľ vydá rozkaz: Paul Moses musí zomrieť. Nikto sa nesmie dozvedieť, čo všetko pre CIA urobil. Napriek protestom je za Paulom vyslaný trojčlenný tím skúsených vrahov. Určite vám je jasné, že nový riaditeľ urobil hlúpe rozhodnutie, a že vrahovia proti Mosesovi nemali šancu. Mosesovým novým cieľom je budova CIA a jej riaditeľ. To je celý príbeh trojdielnej minisérie. Nič originálne, obyčajný tuctový príbeh o pomste vyslúženého agenta, ktorého podrazili jeho vlastní ľudia, a ktorý sme videli na filmovom plátne, alebo v televízii miliónkrát. O výbornú a údernú kresbu minisérie sa postaral Cully Hamner (Detective Comics).

Ako teda bude vyzerať filmová adaptácia? Podľa Warrena Ellisa, ktorý si prečítal scenár k filmu, bude adaptácia akousi akčnou komédiou, ktorá nebude násilná, ani vážna ako komiks. Okrem Brucea Willisa budú vo filme hrať aj Morgan Freeman, John Malkovich, Brian Cox, Richard Dreyfuss a Karl Urban. Film by sa mal dostať do kín v októbri a uvidíme ako to nakoniec dopadne. Ja osobne by som nebol proti natočeniu filmu v štýle „Shoot ‚Em Up“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je Keram. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *