Bond tohoto století

by Tereza „Kadet“ Kadečková

Zero 2: V srdci všeho (Crew, 2015)

Edward Zero měl slíbeno, že zachrání svět. Jenomže jak se ukázalo, opak je pravdou. Ve druhé knize s podtitulem „V srdci všeho“, pokračuje vyprávění o jeho osudu a o tom, jak se zbavil okovů tajné služby.

zero2_obalka

Zero má svoje pochyby. Po pár nešťastných misích a setkání se starými známými začne pochybovat o své práci. Už z něj není ten bezcitný agent, kterého si vypiplali od kolébky. Místo toho se vypořádává s novými pocity, sám a v tichosti. Když se navíc ukáže, že v organizaci je to samý zrádný parchant, má Zero jasno. Hodlá zmizet.

1 2

Série Zero umí hodně zaujmout a přesto říct málo. Aleš Kot dokázal vytvořit zajímavé vyprávění, kdy drží čtenáře v napětí a odhaluje svoje karty kousek po kousku. Nikam nespěchá a spoustu okamžiků nechává na fantazii čtenářů jen s malou nápovědou, kde hledat stopy. K špionážnímu žánru se to hodí, přeci nečekáte, že vám bude všechno naservírováno na stříbrném podnose.

3 4

Jako v předchozím díle, i tady je každá kapitola nakreslena jiným kreslířem. Čtenář se tak pokochá různými styly, jinou dynamikou každého příběhu a více nebo méně přehlednou akcí. Kapitola Sběratelé koní, kterou nakreslila Vanesa R. Del Reyová mi občas dávala zabrat. S ostatními problém nebyl.

5 6

„V srdci všeho“ nás neochudí ani o psané části, kterými byly proložené kapitoly už v předchozím díle. Najdeme tu výslechy, oficiální zprávy, statistiky a dokonce i báseň. Tyhle doplňky dokreslují děj a zbytečně ho nezdržují dalšími stránkami navíc, kde by se obsah zpráv řešil.

7 8

Kapitoly příběhově stojí samostatně, ale dohromady dávají skládačku o životě Zera a o plánech, které kují lidé v jeho okolí. Jednotlivé příběhy nad charaktery dost přečnívají. Neznamená to, že jsou charaktery nudné. Zero je pořád studený čumák, ačkoliv jeho vývoj poskočí dopředu hlavně v poslední kapitole.

9 10

V druhé knize agenta Zera není nouze o akci ani o upovídané kapitoly. Střídají se tak, aby si čtenář odpočinul a nabral síly na další přestřelku. Scénárista ani kreslíři nezklamali. Pokračování je minimálně tak dobré jako první kniha.

Knihu můžete koupit zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Recenze a jeho autorem je Kadet. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *